bg

Żeglarstwo

Inauguracja Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa

28 załóg wzięło udział w regatach, które odbyły się w drugi majowy weekend w Mrągowie. Na jeziorze Czos rozegrano regaty z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych Siwik Holiday Cup Mrągowo Open. Dodatkowo zawody były pierwszą imprezą z tegorocznego cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2016.

 

 

W ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych wyścigi odbywały się w 4 klasach: T1, T2, T3 oraz Open, która mieściła wszystkie jachty startujące w zawodach. W grupie T1 sklasyfikowano 5 jachtów, a walka o zwycięstwo trwała do ostatniego niedzielnego wyścigu. Ostatecznie zawody wygrali zawodnicy startujący na Maribo – Marian i Łukasz Zielińscy. Drugie miejsce zdobył sternik Andrzej Kęder w raz ze swoją załogą: Anna Zarzycka, Grażyna Marczewska. Na najniższym stopniu podium uplasowali się z kolei: Piotr Malicki i Jakub Kilian.
 
W klasyfikacji T2 bezkonkurencyjny okazał się Piotr Adamowicz oraz Janusz Radomski, którzy startowali na Neoprofilu. Załoga wygrała wszystkie sobotnie wyścigi. Drugie miejsce zajęli: Piotr Matwiejczuk i Arkadiusz Jabłoński. Walka o trzecie miejsce trwała za to do ostatniego wyścigu, w którym ostatecznie zwycięstwo odniosła ekipa Piątki +: Tomasz Kopytko, Magdalena Ostrowska-Kopytko, Antoni Kopytko i Michał Lis.
 
Ostatnia kategoria T, tak jak w pozostałych klasach T, padła łupem przyjezdnych. Z zawodów zwycięsko wyszła załoga Santany: Jacek Samsel, Witold Jabłoński, Grzegorz Budziszewski oraz Wiesława Samsel. Drugie i trzecie miejsce podzieliły między sobą dwie Legendy: Michał Brzozowski i Karol Bartosiewicz; Andrzej Brzozowski, Marek Bubiak oraz Grzegorz Mrowicki. W kategorii Open prym wiodły jednak ekipy z Mrągowa. Po nieprawdopodobnie skutecznym finiszu w wyścigach niedzielnych zwyciężyła załoga startująca na omedze: Aleksander Fereniec i Karol Rutkowski. Tuż za nim uplasowała się załoga Delphi 24 One Design: Grzegorz Pieczko, Lucyna Pieczko oraz Błażej Bednarczyk. Na ostatnim stopniu podium stanęli Piotr Adamowicz wraz z Januszem Radomskim.
 
Oprócz eliminacji PPJK odbyły się również pierwsze regaty z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Zawodnicy zgodnie z mottem Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”, czyli „łączeniem pokoleń żeglarzy na wodzie”, zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach: jachtów kabinowych i otwarto pokładowych. W klasyfikacji jachtów kabinowych zwyciężyła załoga Grzegorza Pieczki. Drugie miejsce zajęła ekipa w składzie: Jakub Malicki, Jerzy Penczonek, Paweł Żelazny i Tadeusz Kozakiewicz. Na trzecim stopniu podium po raz kolejny pojawił się Piotr Adamowicz i Janusz Radomski. Kategorię jachtów otwarto pokładowych wygrała załoga Aleksandra Fereńca. Tuż za nim uplasowali się: Marek Karawajczyk i Justyna Olczak, startujący na katamaranie. Trzecie miejsce uzyskał Kacper Olszewski wraz z Alicją Perżyńską i Zbigniewem Olszewskim.
 
tekst i zdjęcie: mragowo24.info
  • Opublikowano: środa, 11, maj 2016 12:14
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb