bg

Żeglarstwo

Finał ŻGPM 2015

W sobotę 29 sierpnia br. odbędą się regat finałowe Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, zakończenie których odbędzie się w mrągowskim Amfitetrze w ramach Pożegnania Wakacji 2015. ZAPRASZAMY!

W ramach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa odbyło się 5 regat eliminacyjnych. Z grupy jachtów kabinowych awansowali sternicy: Grzegorz Pieczko, Dariusz Bałdyga, Karol Góralczyk i Maciej Dymerski. Z kolei w klasyfikacji jachtów kabinowych najlepsi okazali: Aleksander Fereniec, Sebastian Jurkiewicz, Łukasz Cagara oraz Łukasz Kulmaczewski. Finały będą po raz kolejny rozgrywane na monotypowych łódkach Delphia 24 One Design. Są to wyczynowe jachty kabinowe o wspaniałych parametrach nautycznych. Pozwalają pływać w każdych warunkach pogodowych. Każdy z finalistów musi mieć przynajmniej 2 członków załogi. Portem regat będzie po raz kolejny port Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa przy promenadzie. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 30 zł od osoby startującej. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 12.00 przy mrągowskim amfiteatrze (od strony jeziora Czos).
 
Zawody finałowe o tytuł Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015 odbędą się w systemie przesiadkowym. Wyniki wszystkich wyścigów będą liczone do ostatecznej klasyfikacji. Zawodnicy, zgodnie z regulaminem, zostali przydzieleni do dwóch półfinałów. Każdy z półfinał będzie składał się z 4 wyścigów. Pierwszy półfinał został zaplanowany na godzinę 10.00. Wystartują w nim sternicy: Aleksander Fereniec, Sebastian Jurkiewicz, Karol Góralczyk i Maciej Dymerski. W drugim półfinale znajdą się z kolei: Grzegorz Pieczko, Dariusz Bałdyga, Łukasz Cagara oraz Łukasz Kulmaczewski. 2 najlepsze załogi z każdego półfinału awansują do ścisłego finału. Tytuł zwycięzcy Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015 otrzyma załoga, która najlepiej spisze się w 4 wyścigach finałowych. Nagrodą główną będzie w tym roku łódź wiosłowa, która została ufundowana przez Pana Lecha Musiejuka z firmy P.P.U.H. "KANU".
 
Oprócz zawodów finałowych, o godzinie 13.00 zaplanowany został wyścig długodystansowy o Puchar Lata. Wyścig odbędzie się na łodziach własnych zawodników ze standardowym ożaglowaniem w klasie otwartej. Zgłoszenia do wyścigu będą przyjmowane w biurze regat w restauracji Estrada Cafe & Bar przy amfiteatrze aż do rozpoczęcia ceremonii otwarcia regat.
 
Po regatach finałowych Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015 o godzinie 18:00 rozpocznie się letni koncert w amfiteatrze nad jeziorem Czos – Pożegnanie Wakacji 2015.
 
Impreza będzie połączeniem muzyki szantowej i disco. Wstęp wolny dla wszystkich! Zapraszamy! 
 
Pomysłodawcami i głównymi organizatorami imprezy są miasto Mrągowo, Siwik Holiday oraz Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”.
 
Jako pierwszy na scenie (18:00) pojawi się jeden z najbardziej znanych wykonawców muzyki szantowej, Roman Roczeń.
 
Po godzinie 19:00 na scenie mrągowskiego amfiteatru odbędzie się oficjalne zakończenie regat finałowych Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015. Na scenie zostaną podane ostateczne wyniki żeglarskich zmagań, wręczone zostaną dyplomy i puchary dla uczestników oraz nagroda główna.
 
Od godziny 19:45 w Amfiteatrze królować będzie disco. Wystąpi zespół Maxx Dance oraz DJ-e z The House of Electro Party.
 
Na zakończenie odbędzie się pokaz fajerwerków puszczanych z nad jeziora.
 
FINAŁ ŻEGLARSKIEGO GRAND PRIX MRĄGOWA
 
W regatach finałowych zostaną rozegrane po cztery wyścigi w seriach półfinałowych oraz cztery wyścigi finałowe na jednakowych łodziach dostarczonych przez organizatora.
 
Wyścigi przesiadkowe.
 
Osiem załóg zakwalifikowanych do półfinału:
 
1 załoga – 1 miejsce w grupie otwarto pokładowej
 
2 załoga – 2 miejsce w grupie otwarto pokładowej
 
3 załoga – 3 miejsce w grupie otwarto pokładowej
 
4 załoga – 4 miejsce w grupie otwarto pokładowej
 
5 załoga – 1 miejsce w grupie kabinowej
 
6 załoga – 2 miejsce w grupie kabinowej
 
7 załoga – 3 miejsce w grupie kabinowej
 
8 załoga – 4 miejsce w grupie kabinowej
 
zostało podzielone na dwie grupy startujące na czterech łodziach, gdzie zasada przydziału miejsc startowych przedstawia się następująco:
 
Grupa nr 1 w wyścigach półfinałowych startują załogi nr 1,2,7,8           
 
Grupa nr 2 w wyścigach półfinałowych 4,5,6 startują załogi nr 3,4,5,6
 
Dwie najlepsze załogi z każdego półfinału kwalifikują się do finału. Brak możliwości odrzucenia wyników wyścigu. Łodzie będą losowane wśród załóg.
 
Wyścig długodystansowy: Wyścig na łodziach własnych żeglarzy w klasie otwartej bez podziału na rodzaj łodzi ze standardowym ożaglowaniem
 
 
BIURO: Cafe Estrada – nad j. Czos , przy promenadzie.
 
MIEJSCE: Mrągowo, j. Czos, port: „Hotel Mercure Mrągowo”, przy promenadzie.
 
                                      
PLAN REGAT:
 
godz. 10:00 – otwarcie regat
 
godz. 10:10 – odprawa sterników
 
godz. 11:00 – start do I wyścigu finałowego, krótkodystansowego
 
ok. godz. 12:00 – start do wyścigu długodystansowego
 
godz. 18.00 –  Pożegnanie Wakacji w Amfiteatrze i zakończenie regat 
 
 
 
źródło: Mateusz Kossakowski, reagaty.mragowo.pl
  • Opublikowano: wtorek, 25, sierpień 2015 10:02
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb