bg

Sporty walki

Otwarty Puchar Warmii i Mazur w Kickboxingu - relacja

W minioną sobotę, w Barczewie odbył się turniej kickboxingu "Otwarty Puchar Warmii i Mazur". Przystąpiło do niego ponad 160 zawodników. Mrągowski klub Arrachion (grupa Kaliniak Team) reprezentowało 14 osób. 
 
Do pierwszych konkurencji przystąpili najmłodsi nasi zawodnicy walcząc w formule Kalaki (zabawa w formie walki na pałki piankowe, w której sprawdza się szybkość i ruchliwość zawodnika, kto kogo pierwszy trafi zdobywa punkt). Jako pierwszy, w grupie przedszkolaków startował Jakub Jabłoński, który miał w swojej grupie 5 rywali, przegrał jedynie w walce finałowej i zdobył srebrny medal.
 
Kolejni startowali Kacper Makarewicz i Amadeusz Castellanos. Obaj mieli "ciężką" grupę, ponieważ w ich kategorii było w sumie osiemnaście dzieci. Jeden i drugi szli jak burza pokonując swych rywali i w walce o finał spotkali się na przeciw siebie, walkę wygrał Kacper i to on walczył o złoty medal, niestety po zaciętym boju musiał uznać wyższość przeciwnika i zadowolić się srebrnym medalem. Amadeusz, po zaciętym pojedynku, jednym punktem wywalczył brązowy medal. Cieszy postawa naszych najmłodszych "fighterów", ponieważ w tej konkurencji startowali po raz pierwszy.
 
Po dłuższym oczekiwaniu na konkurencję kick-light, wystartowała reszta naszych zawodników. Wśród dziewczyn znakomicie spisały się Anita Rochniak i Wiktoria "Wiśnia" Kalinowska, które w swych kategoriach wywalczyły najwyższe miejsca na podium walcząc po dwie walki i wszystkie wygrywając. Ala Zaniewicz wywalczyła srebrny krążek, a Wiktoria Krakowska i Żaneta Rochniak brązowe. Wśród chłopaków, złote medale wywalczyli Mateusz Modzelewski pochodzący z Rynu oraz Alan Pieróg.
 
Nic tak nie uczy i daje cenne doświadczenia, jak walki na amatorskich zawodach. Zawsze to powtarzam swoim podopiecznym, że warto trenować i potem sprawdzać się na takich imprezach. Buduje to w nich pewność siebie, kształtuje charakter i uczy pokory.
 
Wyjazd uważam za udany, tym bardziej, że wielu z zawodników startowało po raz pierwszy w takiej imprezie i wszyscy zintegrowali się tworząc jedną grupę i wspierając się. W grupie siła!
 
Zawodnicy przywieźli 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale.
 
Źródło: Arrachion MMA Mrągowo
 
  • Opublikowano: poniedziałek, 18, maj 2015 13:00
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb