bg

Piłka nożna

Zagraniczna przygoda wychowanków MKS Mrągowii Mrągowo zakończona sukcesem!

Trzy grupy młodzieżowe MKS Mrągowii Mrągowo – Orlicy, Młodzicy i Trampkarze wzięli udział międzynarodowym turnieju w Remscheid. Zdobyli bardzo cenne doświadczenie i przeżyli naprawdę ciekawą, międzynarodową przygodę.
 
Wszystko zaczęło się od podpisania porozumienia pomiędzy Powiatem Mrągowskim, a miastem Remscheid w Niemczech. Podczas wizyty w tym mieście starosty Antoniego Karasia i ówczesnego Przewodniczącego Rady Powiatu, a jednocześnie członka zarządu MKS Mrągowii Jana Łuńskiego, mrągowski klub został zaproszony na organizowany w maju w Niemczech międzynarodowy turniej.
 
MKS z przyjemnością skorzystał z tego zaproszenia i 13 maja, 40 zawodników wybrało się do Niemiec z trenerami Karolem Lemechą i Piotrem Osmańskim. Gospodarzem turnieju był klub SG Hackenberg.
 
Piłkarze zdobyli ogromne doświadczenie i przeżyli wspaniałą przygodę. Łącznie rozegrali kilkanaście spotkań, po raz pierwszy mierząc się z zespołami z Niemiec czy Słowacji. Prócz sportowego aspektu, orlicy i młodzicy i trampkarze korzystali z atrakcji miejscowego Aquaparku, zwiedzali Wuppertal. Dodatkowo trampkarze obejrzeli spotkanie Bundesligi pomiędzy Bayerem Leverkusen a FC Ingolstadt!
 
Orlicy odnieśli w turnieju 3 zwycięstwa i jeden remis, doznając także 3 porażek. Z kolei młodzicy wygrali jedno spotkanie i przegrali dwa.
 
Ogromną niespodziankę sprawili natomiast trampkarze kierowani przez Piotra Osmańskiego, którzy wygrali turniej w swojej kategorii wiekowej!
 
- Rozpoczęliśmy turniej dwoma zwycięstwami nad drużynami SG Hackenbrg 1 i 3 (2:0 i 1:0) następnie przyszły 4 remisy (0:0) z 1. FC Tatran Presov, VfL Pirna-Copitz 07, PIFA Mumbai 1 i Rheydter Spielverein e.V, co dało nam awans do dalszej rundy. W rundzie finałowej wygraliśmy dwa mecze z SG Hackenberg i Rheydter Spielverein e.V 2 oraz 3 razy zremisowaliśmy 0:0 z Rheydter Spielverein e.V, SC Ayyildiz Remscheid, Tatran Presov. To dało nam 1 miejsce w turnieju, bez straty bramki. Brawo dla całej ekipy – komentuje Piotr Osmański.
 
Ciekawe doświadczenie, ogromna przygoda, piłkarze, trenerzy i władze klubu dziękują Starostwu Powiatowemu w Mrągowie oraz Urzędowi Miejskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu!
 
Wyniki Orlików
Mrągowia – SG Hackenberg 0:3
Mrągowia – VFL Tonisberg 0:0
Mrągowia – FC Reimscheid 1:3
Mrągowia – BV Burscheid 0:1
Mrągowia – SV Jagerhaus – Linde 2:1
Mrągowia – TSV Union Wuppertal 9:0
Mrągowia – 1 FC Tatran Presov 6:3
 
Wyniki Młodzików
Mrągowia – SG Hackenberg 0:4
Mrągowia – TSV Union Wuppertal 1:0
Mrągowia – Post SV Solingen 0:2
 
  • Opublikowano: piątek, 10, czerwiec 2016 13:40
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb