bg

Kolarstwo

Mrągowski Festiwal Rowerowy w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę 29 maja br. Mrągowo będzie gościć finał cyklu Korona Warmii i Mazur, którego ostatnią odsłoną będzie Mrągowski Festiwal Rowerowy. 
 
Kulminacyjnym punktem II MFR będą Eliminacje Mistrzostw Polski Kryterium Ulicznego, a na starcie zobaczymy czołówkę polskich kolarzy kryterium ulicznego. Zapraszamy do Mrągowa 29 maja!
 
Przed rokiem Mrągowo po raz pierwszy gościło eliminacje Mistrzostw Polski Kryterium Ulicznego. Zorganizowany z tej okazji Mrągowski Festiwal Rowerowy przyciągnął do naszego miasta 140 licencjonowanych zawodników, ich rodziny i kibiców. Była to doskonała forma promocji kolarstwa, jako emocjonującego i efektownego sportu. Na starcie pojawili się między innymi: Mistrz Europy Juniorów Alan Banaszek, Mistrz Polski Kryterium w kategorii Elita Kamil Zieliński, który w Mrągowie zapewnił sobie tytuł, a także Tobiasz Pawlak, Mistrz Polski Młodzieżowców w kryterium oraz Marta Jaskulska, Mistrzyni Polski wśród Juniorek Młodszych.
 
Oprócz tych świeżo upieczonych Mistrzów Europy i Polski, na mrągowskim festiwalu pojawiło się wielu bardzo mocnych i utytułowanych kolarzy w różnych kategoriach wiekowych. Zorganizowane zostały: kolarski piknik oraz rowerowa parada, które zgromadziły kilkuset miłośników rowerów. Mrągowianie udowodnili, że w tym mieście panuje przyjazny kolarstwu klimat.
 
To właśnie jeden z powodów, dla których eliminacje Mistrzostw Polski Kryterium Ulicznego zagoszczą w mieście po raz drugi. W niedzielę 29 maja odbędzie się II Mrągowski Festiwal Rowerowy, który będzie zwieńczeniem kolarskiego cyklu Korona Warmii i Mazur. Trzy dni z kolarstwem na Warmii i Mazurach rozpoczną się w Elblągu w piątek 27 maja. Będzie to pierwsza odsłona Korony Warmii i Mazur. Nazajutrz kolarze przeniosą się do Olsztyna, a w niedzielę wystartują w Mrągowie.
 
Mrągowski etap KWiM to prócz eliminacji Mistrzostw Polski Kryterium Ulicznego, mnóstwo atrakcji dla kibiców, mieszkańców i turystów. W amifteatrze na Placu Unii Europejskiej odbędą się m.in. konkursy malarskie, wokalne i losowanie nagród dla kibiców kolarskich. Równolegle na Stadionie Miejskim w Mrągowie zorganizowane zostaną wyścigi i konkursy dla najmłodszych. W trakcie kryterium będzie można zaopatrzyć się w kolarskie gadżety, a także profesjonalny sprzęt sportowy. II Mrągowski Festiwal Rowerowy zamknie ponownie Parada Rowerowa ulicami miasta.
 
29 maja Mrągowo stanie się warmińsko-mazurską stolicą kolarstwa! Bądźcie z nami!
 
Organizatorami Mrągowskiego Festiwalu Rowerowego są:
Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe, Miasto Mrągowo, LZS Olsztyn, WMZKol oraz CKiT w Mrągowie. 
 
Patronat medialny:
TVP Olsztyn
Radio Olsztyn
mragowo24.info,
magazynszosa.pl
rowery.org
 
Patronat Honorowy Eliminacji Mistrzostw Polski Kryterium Ulicznego objęli: Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz Burmistrz Miasta Mrągowo.
 
Tekst i fot. Piotr Piercewicz / mragowo24.info
 
  • Opublikowano: poniedziałek, 23, maj 2016 06:32
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb