bg

Biegi

III Mrągowski Wojskowy Piknik Biegowy i Peace Run. Zapraszamy!

15 sierpnia 2014r., odbędzie się III Mrągowski Wojskowy Piknik Biegowy, trzy dni wcześniej bieg Peace Run!

 

Peace Run w Mrągowie

12 sierpnia  przez Mrągowo przebiegnie sztafeta Biegu Pokoju (Peace Run). Bieg ten każdego roku gości w ponad 100 krajach na 5 kontynentach, jest niekomercyjnym przedsięwzięciem sportowym na świecie,  setki ludzi do uczestnictwa. 

Na odcinku polskim od przejścia granicznego Bezledy poprzez Reszel, Mrągowo, Mikołajki biegacze pokonają  ok. 100  km.

Do naszego miasta zawitają 12 sierpnia ok. godz.16.00. Przystaną tu na moment, aby w Ekomarinie spotkać się z mieszkańcami oraz władzami miasta i podzielić się przesłaniem Biegu Pokoju. Następnie ruszą w kierunku Mikołajek razem z przedstawicielami Klubu Biegacza Mrągowo, w asyscie Straży Miejskiej. Zapraszamy sportowców, młodzież i inne chętne osoby do asystowania biegaczom na odcinku biegu prowadzącym przez Mrągowo.

Święto Wojska Polskiego na sportowo

15 sierpnia to szczególny dzień dla każdego Polaka. Dlatego już teraz warto pomyśleć o jego aktywnym spędzeniu. W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego w Mrągowie zapraszamy na "III Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy".  Start imprezy o godz. 10.00  na Placu Unie Europejskiej.  Mali oraz  dorośli biegacze i w tym roku będą mieli do pokonania dystans od 100 m do 10 km. 

Impreza skierowana jest do mieszkańców Mrągowa, w tym rodzin z dziećmi oraz turystów i wszystkich lubiących aktywny tryb życia.

Głównym organizatorem imprezy jest Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Mrągowo przy współudziale Urzędu Miejskiego w Mrągowie, Centrum Kultury i Turystyki oraz Mrągowskiego Klubu Biegacza. Imprezę zabezpieczać będą także wolontariusze sportowi Mazurskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Sportowych.

W programie przewidziano biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 m do ok. 2200 m oraz biegi na dystansie 4 i 10 km i marsz nordic walking na dystansie 4 km. Rywalizacja biegowa będzie odbywała się z podziałem na kategorie wiekowe mężczyzn i kobiet zgodnie z opracowanym regulaminem.

W ramach imprezy odbędą się zawody o puchar Dowódcy Garnizonu Warszawa w których rywalizować będą zawodnicy w kategorii służb mundurowych.

Warunkiem uczestnictwa w poszczególnych biegach jest dobre samopoczucie, posiadanie stroju sportowego oraz wpisanie się na listy startowe w biurze organizacyjnym.

Zapraszamy mieszkańców miasta Mrągowa, turystów oraz przedstawicieli służb mundurowych do udziału w biegach.

Zgłoszenia do wszystkich biegów w tym biegów dla dzieci będą przyjmowane poprzez Internet na stronie: http://elektronicznezapisy.pl/events?user=2043 oraz w dniu zawodów w godz. od 9.00 do 12.30. Szczegóły imprezy zostały zamieszczone w regulaminie Pikniku dostępnym na stronie internetowej WOSzK Mrągowo.

 

  • Opublikowano: czwartek, 07, sierpień 2014 07:05
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb