bg

Orlik

Europejski Dzień Bez Samochodu - relacja

W dniach 16-22 września br. odbywał się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT). W piatek 21 września na mrągowskim Orliku Centrum Kultury i Turystyki zorganizowało "Europejski Dzień Bez Samochodu".
 
Kampania promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny (czyli łączenie różnych gałęzi transportu). Tematem przewodnim ETZT w roku 2018 jest hasło „Przesiadaj się i jedź”.
 
W piatek 21 września br., w imprezie zorganizowanej i przeprowadzonej przez Lokalnych Animatorów Sportu Centrum Kultury i Turystyki na boisku Orlik, uczestniczyły dzieci z mrągowskich przedszkoli „Kubuś”, „Bajka” i „Stokrotka” (blisko 100  uczestników). Przygotowano dla nich konkursy sprawnościowe – drużynowy berek, tory przeszkód, slalom i rzut ringo do bramki. Na przygotowanym stanowisku plastycznym, dzieci prezentowały walory artystyczne, rysując obrazy związane z „Europejskim Dniem Bez Samochodu”. Ponadto funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie przeprowadzili w trakcie imprezy rozmowę profilaktyczno-edukacyjną połączoną z nauką przejścia przez pasy.
 
Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Miasta Mrągowo.
 
 
 
  • Opublikowano: poniedziałek, 24, wrzesień 2018 13:52
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb