bg

MPPS

XXI rozgrywki samorządowców w Mrągowie

 
Mrągowo przez dwa dni gościło drużyny ze strefy północno-wschodniej, które walczyły o awans do finału XXI Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej w Brennej.
 
 
W dwóch mrągowskich halach sportowych zespoły reprezentujące samorządy powiatowe, miejskie i gminne walczyły o miejsca premiowane udziałem w finałach. W eliminacjach udział wzięło osiemnaście drużyn w dwóch kategoriach a rywalizacja w trakcie meczy między drużynami była bardzo zacięta i emocjonująca.
 
 
 
W związku z tym, że strefa północno-wschodnia jest najliczniejszą strefą eliminacyjną, dwa zespoły kategorii 45+ i aż sześć pierwszych zespołów kategorii open uzyskało bezpośredni awans do finału MPPS w Brennej, które odbędą się w terminie 12 – 14 maja br.
 
W kategorii zespołów samorządowych 45+, najwyższy stopień podium zdobyli reprezentanci Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Urzędu Gminy Golub Dobrzyń, a na trzecim stopniu uplasowała się drużyna Samorządu Mrągowskiego. Czwarte miejsce zajęła reprezentacja UM w Radomiu, a na miejscu piątym uplasowała się ekipa z Urzędu Miejskiego Bydgoszczy.
 
 
Najlepszą drużyną eliminacji strefy północno-wschodniej w grupie OPEN, okazała ekipa Samorządu Mrągowskiego, która w finale pokonała reprezentację z  Urzędu Gminy Rząśnik. Wynik meczu 1 : 0 dla ekipy z Mrągowa. Na trzecim stopniu podium znalazła się drużyna z Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Czwarte miejsce przypadło drużynie  Powiatu Legionowskiego. Automatyczny awans do finałów uzyskały także reprezentacje: Urzędu Miejskiego w Mławie oraz ekipa Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej.
 

Podczas oficjalnego zakończenia i podsumowania eliminacji, zostali wyróżnieni także indywidualni zawodnicy.
W podsumowaniu kategorii 45+, najlepszym zawodnikiem został wytypowany Sawicki Dariusz – Nowy Dwór Mazowiecki a najlepszym bramkarzem został Dulczewski Paweł – UG Golub - Dobrzyń. Statuetkę i nagrodę dla najstarszego zawodnika mistrzostw otrzymał Ryszard Nowakowski  – Samorząd Mrągowski.
 
 
W kategorii OPEN
Najlepszym bramkarzem eliminacji został Piotr Wyszyński z Urzędu Gminy Rząśnik. Tytuł najlepszego zawodnika przypadł Robertowi Bumbulowi z  reprezentacjiSamorządu Mrągowskiego.
 
W organizację tegorocznych eliminacji w Mrągowie, włączył się Urząd Miejski w Mrągowie a Burmistrz Miasta Mrągowa Pani Otolia Siemieniec, objęła imprezę swoim patronatem.
Nagrody rzeczowe i puchary zostały też ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy w Mrągowie.
 
Organizatorzy
 
  • Opublikowano: czwartek, 16, marzec 2017 14:26
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb