bg

MPPS

20 raz samorządowcy grali w piłkę w Mrągowie

Mrągowo przez dwa dni gościło drużyny ze strefy północno-wschodniej, które walczyły o awans do finału XX Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej w Brennej.

W dwóch mrągowskich halach sportowych zespoły samorządowe walczyły o miejsca premiowane udziałem w finałach. W eliminacjach udział wzięło szesnaście drużyn w dwóch kategoriach a rywalizacja w trakcie meczy między drużynami była bardzo zacięta i emocjonująca.

W związku z tym, że strefa północno-wschodnia jest najliczniejszą strefą, aż sześć pierwszych zespołów kategorii open i dwa zespoły kategorii 45+ uzyskało awans do finału MPPS w Brennej, które odbędą się w terminie 13 – 15 maja br.

Najlepszą drużyną eliminacji strefy północno-wschodniej w grupie OPEN, okazała się ekipa z Urzędu Gminy Golub Dobrzyń, która w finale pokonała reprezentację Urzędu Miejskiego w Mławie wynikiem meczu 2 : 1. Na trzecim stopniu podium znalazła się drużyna z Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Czwarte miejsce przypadło drużynie  „Samorządu” Bielska Podlaskiego. Awans do finałów uzyskały także reprezentacje: Samorządu Mrągowskiego oraz ekipa Urzędu Gminy Mielnik.

W kategorii zespołów 45+, najwyższy stopień podium zdobyli reprezentanci Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Samorządu Mrągowskiego, a na trzecim stopniu uplasowała się drużyna Urzędu Gminy Golub Dobrzyń.

Podczas oficjalnego zakończenia i podsumowania eliminacji, zostali wyróżnieni także indywidualni zawodnicy.

W kategorii OPEN

Najlepszym bramkarzem eliminacji został Wrzesiński Wojciech z Urzędu Gminy Golub Dobrzyń. Tytuł najlepszego zawodnika przypadł Andrzejowi Karpińskiemu z  Urzędu Miejskiego w Mławie.

W podsumowaniu kategorii 45+ 

W tej grupie, najlepszym zawodnikiem został wytypowany Drewnowski Andrzej – Nowy Dwór Mazowiecki a najlepszym bramkarzem został Jerzy Popławki – Samorząd Mrągowo. Statuetkę i nagrodę dla najstarszego zawodnika mistrzostw otrzymał Ryszard Nowakowski  – Samorząd Mragowski.

W organizację tegorocznych eliminacji w Mrągowie, włączył się Urząd Miasta oraz Burmistrz Miasta Mrągowa Pani Otolia Siemieniec, która objęła patronatem całą imprezę.

Nagrody rzeczowe i puchary zostały też ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy w Mrągowie.

 
  • Opublikowano: wtorek, 15, marzec 2016 10:11
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb