bg

.

W czwartek 15 sierpnia br., tradycyjnie w Święto Wojska Polskiego, wystartuje VII Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy, organizowany przez Miasto Mrągowo i Centrum Kultury i Turystyki przy współudziale Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Mrągowie. Partnerem imprezy jest Klub Biegacza Mrągowo. 

 

Impreza skierowana jest do mieszkańców Mrągowa, w tym rodzin z dziećmi oraz turystów i wszystkich lubiących aktywny tryb życia.

 
W programie przewidziano biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 m do ok. 2200 m oraz biegi na dystansie 5 i 10 km. Rywalizacja biegowa będzie odbywała się z podziałem na kategorie wiekowe mężczyzn i kobiet zgodnie z regulaminem. Jedną z kategorii biegowych jest kategoria służb mundurowych.
 
Start i meta biegu będą zlokalizowane na Placu Unii Europejskiej. Konkurencje biegowe dla dzieci zaczynają się o godzinie 10:00. Oficjalne otwarcie zawodów przewidziane jest na godz. 11:05. Start biegu na 5 km - godz. 11:30. Start biegu na 10 km - godz. 13:00
 
Celem organizacji Pikniku jest uczczenie Święta Wojska Polskiego, promocja wojska w środowisku lokalnym oraz popularyzacja biegów w społeczeństwie, jako naturalnej formy spędzania czasu wolnego.
 
 
Warunkiem uczestnictwa w poszczególnych biegach jest dobre samopoczucie, posiadanie stroju sportowego oraz wpisanie się na listy startowe w biurze organizacyjnym.
 
Zapraszamy mieszkańców miasta Mrągowa, turystów oraz przedstawicieli służb mundurowych do udziału w imprezie.
 
Impreza została dofinansowana ze środków Miasta Mrągowo.
 
W związku z planowanym VII Mrągowskim Biegowym Piknikiem Wojskowym wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Ratuszowej, ul. Warszawskiej oraz ul. Giżyckiej (od przejścia dla pieszych przy Kauflandzie do Hotelu Mercure).
 
 
  • Opublikowano: poniedziałek, 29, lipiec 2019 02:45
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb